swimmer

Wyczekiwane baseny już otwarte (ZDJĘCIA)

Od wbicia pierwszej łopaty do otwarcia Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku minęło zaledwie półtora roku. Dziś sanoczanie, sportowcy, goście, turyści mogą cieszyć się z najnowocześniejszych basenów na Podkarpaciu, które znajdują się właśnie w Sanoku.

W sobotę, 13 października miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Swoją obecnością zaszczycili: Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, Posłowie na Sejm RP: Piotr Uruski i Piotr Babinetz, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wicemarszałek Maria Kurowska, przedstawiciele wykonawcy, osoby zaangażowane w budowę CRiS oraz zaproszeni goście.

Podczas uroczystości Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro podziękował osobom zaangażowanym w pracę na rzecz budowy Centrum Rehabilitacji i Sportu. Okolicznościowymi grawertonami zostali wyróżnieni: Wiceminister Jarosław Stawiarski, wszak inwestycja ta znalazła się na liście inwestycji strategicznych  dla sportu polskiego i otrzymała 15,5 mln zł dofinansowania; Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński; Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba; Posłowie na Sejm RP: Piotr Uruski i Piotr Babinetz; Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Wicemarszałek Maria Kurowska; Prezes firmy „Karpat-Bud” Tomasz Polek wraz z pracownikami; Prezes firmy „Best Construction” Jacek Pięta wraz z pracownikami; Wiceburmistrz Sanoka Edward Olejko, Pracownicy Urzędu Miasta Sanoka – Wydziału Inwestycji a także Wydziału Rozwoju, Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Otwarciu towarzyszyła Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Avanti”. Uczestniczący w uroczystości goście, mieli również możliwość zwiedzenia całości obiektu.

Oddany do użytku basen wewnętrzny to m. in. ośmiotorowy basen sportowy o długości 25m. i szerokości 16,5m i maksymalnej głębokości 1,8m. Na jego połowie została zastosowana technologia ruchomego dna, dzięki któremu zajęcia do nauki pływania mogą odbywać się na różnej głębokości. Powierzchnia lustra wody wynosi 412,5m2. Do dyspozycji korzystających z obiektu jest również basen rehabilitacyjny i rekreacyjny. Są to baseny o nieregularnych kształtach, głębokości 1,05m wyposażone w atrakcje wodne służące także do hydroterapii takie jak: masaże podwodne, masaże denne powietrzne, kaskady szerokie i wąski, ławeczki rurowe z masażem powietrznym, leżanki z masażem.

Dla najmłodszych dostępny jest brodzik o głębokości 30 i 40 cm wraz z zjeżdżalnią typu „słonik”. Do dyspozycji odwiedzających są również dwie sześcioosobowe wanny jacuzzi  a także zjeżdżalnia o długości 52,7m.

Początkiem przyszłego roku zakończy się także budowa basenów zewnętrznych.