PILATES

PILATES

 

Zapisy:

Zajęcia pilates we wtorki i czwartki o 18.30

GRAFIK ZAJĘĆ
SANOK ( CENTRUM REHABILITACJI I SPORTU)
sala REHMEDIKA I piętro

GODZINA

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

17.30

TBC STEP

KETTLEBELL WORKOUT-

18.30

ZDROWY KRĘGOSŁUP & EASY BALL

PILATES

MOBILITY & STRETCHING

PILATES

 

Obowiązują zapisy:

Pilates Jola 505 756 153

 

Jakie daje efekty pilates?

  • wzmocnienie mięśni ciała – oddziałuje na całe ciało nie przeciążając przy tym żadnych z mięśni podczas ćwiczeń. Ćwiczenia związane z rozciąganiem, wysmuklaniem, uelastycznianiem. Wysiłek oddziałuje pozytywnie na całe ciało;
  • wyrównanie postawy ciała – po kilku treningach można zauważyć pogłębiającą się równowagę ciała. Ćwiczenia te przywracają prawidłową postawę całej sylwetki, jak i również zapobiegają garbieniu się;
  • redukuje dolegliwości – obniża dolegliwości związane z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Obniża ogólne zmęczenie i znużenie po długich pracach w jednej pozycji.
  • odciąża kręgosłup – są doskonałe dla osób wykonujących prace siedzące (np. przy komputerze). Jest to sposób na rozruszanie mięśni i stawów, a także odprężenie dla kręgosłupa;
  • redukuje cellulit i wysmukla sylwetkę – skutecznie wpływa na wysmuklenie ogólnej sylwetki pod warunkiem, że ćwiczenia wykonywane są sumiennie i z należytą starannością.
  • działa relaksacyjnie – ćwiczenia nie doprowadzają do zbytniego wyczerpania, co za tym idzie są sporo swobodniejsze niż ćwiczenia aerobowe. Mogą być także wykonywane w innych warunkach, dzięki czemu mogą zastąpić aktywny wypoczynek czy wyciszenie ciała;
  • poprawia ogólną kondycję i elastyczność ciała – przy długotrwałych poprawnych ćwiczeniach można zauważyć efekty ogólnego wzmocnienia kondycji, a także możliwości rozszerzenia ruchów w płaszczyznach, które sprawiały trudności i dolegliwości bólowe.

 

Kto powinien ćwiczyć pilates? Jak powinien ćwiczyć?

  • Dla początkujących – osoby, które nie miały styczności z pilates mogą brać udział w początkowych fazach ćwiczeń, gdyż pozwala to nauczyć się technik, pozycji oraz rodzaju ćwiczeń. Warto zauważyć, że osoby, które zaczynają przygodę z pilates powinny uczyć się pod okiem profesjonalisty, gdyż tylko w ten sposób może dojść do korekt nad własnym ciałem. Ćwiczenia te są skuteczne pod warunkiem, że wykonuje się je poprawnie. W kolejnych fazach ćwiczeń, gdy poprawność jest prawidłowa przygodę można kontynuować we własnym gronie przy odrobinie wysiłku.
  • Pilates w ciąży – jeśli ciążą nie jest zagrożona i lekarz prowadzący ciążę nie zaleci inaczej, nie ma przeciwwskazań do trenowania pilates. W wielu miejscach można znaleźć ćwiczenia dobrane pod kobiety w ciąży, które odpowiadają potrzebom m.in. wzmacnianiu mięśni dna miednicy. Ćwiczenia te niosą za sobą także pozytywne efekty relaksacyjne.
  • Pilates dla seniorów – jak wiadomo coraz więcej ćwiczeń wykonują osoby starsze. Ze względu na mniejszą elastyczność osoby te nie mogą uprawiać sportów bardziej wymagających. Pilates jest odpowiednią opcją do rozważenia, gdyż nie wymaga od osób starszych dużego wysiłku. Na początku pomoże wzmocnić mięśnie i kręgosłup, co będzie podstawą do wykonywania kolejnych ćwiczeń.