JOGA

JOGA

Co to jest Joga?

Joga nie jest religia ani żadnym innym systemem wierzeń. Może praktykować ja każdy niezależnie od wyznania. Jeśli myślisz, ze joga to monotonne nudne i powolne ćwiczenia jesteś w błędzie. Istnieje wiele jej odmian. Niektóre polegają na powolnym wykonywaniu ruchów (np. hatha-joga), inne są bardziej dynamiczne (kundalini, ashtanga). Warto zainteresować się tymi ćwiczeniami powstałymi prawie 5 tysięcy lat temu w Indiach z wielu powodów.

Joga pozwala zachować zgrabna sylwetkę i młoda twarz, a także zbawiennie wpływa na nasz kręgosłup. Na poziomie fizycznym oczyszcza organizm z toksyn i reguluje prace gruczołów. Osoby, które ćwiczą regularnie, szybko odczuwają ze joga uwalnia od napięc i usuwa efekty stresu. Stajemy się skoncentrowani i spokojni, choć inne osoby zakłócają nasz spokój. Wypełnia nas wewnętrznym spokojem i radością co prawda nie rozwiąże naszych życiowych problemów jednak siła która dzięki niej możemy zdobyć jest dużym wsparciem w radzeniu sobie z kłopotami i wyzwaniami.

Joga która proponuje oparta jest na metodzie B.K.S Iyengara (Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar- indyjski nauczyciel jogi.
Szczególnie ceniona za terapeutyczne podejście, które wynika również z tego ,ze ćwiczenia dostosowane są do indywidualnych możliwości i potrzeb każdej osoby. Jeśli ktoś nie jest w stanie osiągnąć danej pozycji z powodu braku umiejętności lub siły może użyć do pomocy(klocków, pasków, koców. Najważniejsze aby nie przekraczać możliwości swojego ciała. Wsłuchaj się w swój organizm.

 

GRAFIK

Opis poziomów zaawansowania grup:

– Joga początkująca plus przeznaczona jest dla osób praktykujących ponad trzy miesiące i nie mają dużych problemów zdrowotnych.
– Joga kurs wstępny dla osób, które stają pierwszy raz na macie.
– Joga ogólna jest dla wszystkich.

Cennik

Kurs Cena
Joga Ogólna 18 zł
Joga Kręgosłupa 18zł
Joga dla zaawansowanych 18 zł
Joga – Kurs Wstępny 18 zł