ARENA SANOK

ARENA SANOK

Hala widowiskowo-sportowa z lodowiskiem „ARENA SANOK”.

Hala ARENA została oddana do użytku w styczniu 2006 roku. Obiekt służy do rozgrywania meczów Polskiej Ligi Hokeja na lodzie.

Od samego początku na obiekcie rozgrywane były imprezy sportowe rangi międzynarodowej, mecze międzypaństwowe w hokeju na lodzie, piłce siatkowej kobiet, piłce ręcznej. Regularnie odbywają się zawody w short track’u Danubia Open Series. Wielo funkcyjność hali wpływa na jej atrakcyjność dla rozgrywek sportowych.

Tu w Sanoku odbyły się także Mistrzostwa Polski Amatorów w unihokeju, Mistrzostwa Świata w curlingu, Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Gala boksu zawodowego, Gala MMA, Kwalifikacje Olimpijskie w hokeju na lodzie Vancouver 2010, Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji I do lat 18-stu, Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Kyokushin – Karate i wiele innych imprez zarówno na lodzie jak i na parkiecie.

Hala arena to również miejsce pod koncerty i widowiska, gdzie występowała Maryla Rodowicz, zespół OMEGA, KSU, KOMBII, Koncert Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE, rewie na lodzie w wykonaniu moskiewskich grup itp.

Podstawowe dane:
1. Powierzchnia użytkowa – 7 400 m2
2. Kubatura – 61 500 m3
3. Wymiary hali – 91 x 60 m, wysokość – 16 m
4. Pojemność trybun – 3 000 miejsc siedzących

Wewnątrz hali:
° lodowisko o wymiarach 30 x 60 m,
° scena widowiskowa o powierzchni 300 m2
° 9 szatni dla zawodników
° 3 kawiarnie
° sala konferencyjna